دبیرستان شهید دستغیب 3 شیراز با نام قدیمی ملاصدرا در سال 1365 توسط دولت با تلاش 3ساله عوامل مختلف اجرایی و آموزشی تاسیس شده است.
. این مدرسه یک مدرسه پرورش استعدادهای درخشان است. دوره اول متوسطه پسرانه دستغیب ، از جمله مدارس تیزهوشان استان فارس بوده که در محدوده ناحیه 3 شیراز قرار دارد. مدرسه دستغیب 3 به مدیریت ، در نشانی میدان دوازده فروردین، بلوار رضوان، جنب هنرستان سید الشهدا واقع شده است.

این مدرسه که در لیست مدارس تیزهوشان فارس قرار دارد دارای امکانات علمی و آموزشی متنوعی برای دانش آموزان دوره اول متوسطه می باشد و آمادگی پاسخگویی مستمر به سوالات اولیاء گرامی شیراز را با تماس با تلفن 07137266390فراهم نموده است.

ظرفیت آموزشی

این مدرسه با تعداد متوسط 147 دانش آموز در هر سال تحصیلی، دارای 8 کلاس آموزشی بوده که در هر کلاس بطور متوسط 18 دانش آموز حضور دارند. همچنین نوع نیمکت های این مدرسه بصورت تک نفره می باشد.

امکانات محیطی و خدمات آموزشی و رفاهی

این مدرسه دارای حیاط  سرباز مورد نیاز ظرفیت 180 نفری مدرسه، کتابخانه  نسبتاً خوب با موجودی بیش از 234 جلد کتاب، سرویس ایاب و ذهاب با پرداخت هزینه توسط اولیاء محل اقامه نماز(نمازخانه) جهت اقامه نماز 134 دانش آموز بطور همزمان و بوفه عرضه کننده اغذیه سالم، می باشد.

ضمناً امکانات کف پوش حیاط، گرم خانه غذا، اتاق بازی، اتاق بهداشت، کمد شخصی، سالن غذاخوری،  کارگاه هنرهای تجسمی، و… در دسترس دانش آموزان نمی باشد.

در مدرسه استعدادهای درخشان شهید دستغیب 3 خدمات و برنامه ریزی های آموزشی زیر ارائه می شود.

  • ارائه طرح درس توسط دبیر
  • کنترل دقیق ورود و خروج از مدرسه
  • آزمون های مستمر هفتگی و ماهانه
  • برنامه ریزی تحصیلی و درسی

ضمناً نظر به اینکه مدرسه ستغیب 3 جهت تقویت سطح آموزش با برگزاری کلاس جبرانی توسط مدرسه، انتقال مشاور تحصیلی با دانش آموز به پایه بالاتر، آموزش معکوس توسط مدرسه، ارائه دفاتر برنامه ریزی، تکالیف روزانه در منزل، برگزاری آزمون های هماهنگ کشوری، تکالیف روزهای تعطیل در منزل، و… دانش آموزان را به بهترین سطح آموزشی می رساند.

مضاف بر اینکه اطلاعات تکمیلی در خصوص عدم نیاز به کلاس بیرون از مدرسه، ارائه کارنامه تحلیلی عملکرد، آیین نامه انضباطی و تحصیلی مدوّن، ارتباط مستمر مشاوران تحصیلی با اولیاء، برگزاری کلاس های آنلاین توسط معلم، انتقال معلم با دانش آموز به پایه بالاتر، ارائه الگوهای تدریس نوین، به دلیل تعطیلات تابستانه جهت انتشار وجود ندارد.

این مدرسه هر روز در ساعت 7:30 صبح بازگشایی شده و در ساعت 13:30 تعطیل می گردد.

آزمایشگاه ها

وجود آزمایشگاه های مختلف ریاضی، علوم، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، و… از نقاط قوت هر دبیرستان شهید دستغیب 3 به حساب می آید.

شرایط ورود به مدرسه

از آنجایی که مدرسه شهید دستغیب 3 از مدارس سمپاد شیراز و جزو بهترین مدارس کشور محسوب می شود لذا تعداد علاقه مندان ورود به این مدرسه بسیار زیاد است و شرایط و ضوابط خاص ورود به مدارس سمپاد برای ورود دانش آموزان لازم است.

تنها دانش آموزانی می توانند در مدرسه شهید دستغیب 3 نام نویسی کنند که از شرایط زیر برخوردار باشند.

این شرایط عبارتند از:

تیک دانش آموزان باید تابعیت ایرانی داشته باشند و در صورت غیر ایرانی بودن، با شرایط خاصی پذیرفته می شوند.

تیک دانش آموزان پایه ششم باید در حال تحصیل در پایه تحصیلی ششم ابتدایی باشند.

تیک دانش آموزان باید در امتحانات پایه تحصیلی پنجم ابتدایی و امتحانات نوبت اول پایه ششم ابتدایی نمرات خیلی خوب را کسب کرده باشند. این دانش آموزان برای ورود به مدارس سمپاد تنها مجاز به داشتن یک نمره خوب در هر دو پایه تحصیلی می باشند.

روش های ارتباطی
شیراز، میدان دوازده فروردین، بلوار رضوان، جنب هنرستان سید الشهدا